Yapı Kredi´den girişimcileri destekleyecek büyük atılım

Yapı Kredi, girişimcileri desteklemek adına geliştirdiği Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’nı başlattı

Yapı Kredi´den girişimcileri destekleyecek büyük atılım

Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi’nin, kodlamayı geniş kitlelere öğretmeyi ve girişimcileri desteklemeyi hedeflediği Code.YapıKredi platformu, girişimlerini büyütmek isteyenler için Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’nı başlattı. Finansal teknolojilerin ötesinde pek çok farklı alandaki girişime kapılarını açan Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’na 23 Eylül 2018 tarihine kadar başvurulabiliyor.

Girişimciler, ürün veya hizmetlerini ilgili Koç Topluluğu şirketlerine ve pek çok yatırımcıya sunma fırsatı bulacak

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Code.YapıKredi Hızlandırma Programı ile girişimcilerin hali hazırda geliştirdikleri ürün ve hizmetleri büyütme imkanı yakalayacaklarını söylerken sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bankacılığın dijital dönüşümüne öncülük eden Yapı Kredi olarak dijitalleşen dünyada, ülke ekonomisine katma değer sağlayacak girişimlerin arkasında durmaya, onlara yeni kapılar açmaya devam ediyoruz. 2017 yılında hayata geçirdiğimiz Code.YapıKredi ile 7’den 70’e farklı yaş ve eğitim gruplarındaki herkese kodlama öğretmek için yola çıktık. Finansal rehberlik, mentorluk, hızlandırma ve yatırım kademelerini uçtan uca kapsayan bu platformla ayrıca girişimcileri yenilikçi ürün ve hizmet fikirlerini geleceğe taşıyacak eğitimler, hackathonlar ve etkinliklerle buluşturuyoruz.

Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’yla ise iş fikirlerini hayata geçirmek için ilk somut adımlarını atmış girişimcilerdeki cevheri keşfetmeyi hedefliyoruz. Mevcut ürün veya hizmetlerini sağlam temeller üzerinde büyütmek isteyen girişimciler, programa katılmaya hak kazanmaları halinde eğitimlerimizden, danışmanlık ve mentorluk desteklerimizden faydalanabilecek. Daha da önemlisi ise bu girişimci arkadaşlarımız, Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’nda ürün veya hizmetlerini ilgili Koç Topluluğu şirketlerinin ve pek çok yatırımcının karşısına çıkarak sunma fırsatı bulacak. KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi ortaklığı ile gerçekleştirdiğimiz bu hızlandırma programında girişimcilere, ayrıca KWORKS’ün çalışma alanlarını, ihtiyaç duyacakları tüm teknik ve altyapı desteğini sunacağız. Yapı Kredi olarak girişimini güçlü ve sağlam kararlarla geleceğe taşımak isteyen herkesi Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’na davet ediyoruz.”
Kaynak: FinansGündem

İçerik Hakkında Yazılmış Yorumlar

  1. subesi.biz.tr
    Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış. Yapı Kredi´den girişimcileri destekleyecek büyük atılım başlıklı bu içeriğe ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen aşağıdaki formu kullanarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Yorum Ekleyin

Yapı Kredi´den girişimcileri destekleyecek büyük atılım başlıklı bu içeriğe yorum yazmak için lütfen aşağıdaki tüm alanları doldurup Yorumu Kaydet butonunu tıklayın. Mail adresi yazmanız zorunludur ancak yazdığınız mail adresi sitede yayınlanmayacaktır. *