Yükselise geçen Dolar için Merkez´den yeni hamle

Yarindan itibaren Bankalararasi Para Piyasasi´nda gecelik vadedeki islemler için bankalarin borç alabilme limitlerinin 13 agustos 2018 öncesi limitlerin iki kati olarak uygulanmaya baslanmasina karar verildi

Yükselise geçen Dolar için Merkez´den yeni hamle

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasi (TCMB), bankalararasi para piyasasinda gecelik vadedeki islemler için bankalarin borç alabilme limitlerini, 13 Agustos öncesi limitlerin iki katina çikardi.

TCMB'nin Bankalararasi Para Piyasasi limitlerine iliskin basin duyurusu, bankanin resmi internet sitesinden yayimlandi.

Duyuruda, 13 Agustos 2018'de TCMB tarafindan gün içi ve gecelik vadedeki hazir imkanlar çerçevesinde bankalara ihtiyaç duyduklari tüm likiditenin saglanacaginin duyuruldugu animsatilarak, "Yapilan degerlendirmeler sonucunda, 29 Agustos 2018'den itibaren TCMB bünyesinde faaliyette bulunan bankalararasi para piyasasinda gecelik vadedeki islemler için bankalarin borç alabilme limitlerinin 13 Agustos 2018 öncesi limitlerin iki kati olarak uygulanmaya baslanmasina karar verilmistir." ifadeleri kullanildi.
Kaynak: Türkiye Gazetesi

Içerik Hakkinda Yazilmis Yorumlar

  1. subesi.biz.tr
    Bu içerik hakkinda henüz yorum yazilmamis. Yükselise geçen Dolar için Merkez´den yeni hamle baslikli bu içerige ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen asagidaki formu kullanarak düsüncelerinizi bizimle paylasin.

Yorum Ekleyin

Yükselise geçen Dolar için Merkez´den yeni hamle baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *