Dolar yeniden 6,30´u gördü

Iki gündür düsüste olan dolar, Trump´in ikinci tehdidi sonrasinda bugün yükselise geçerek 6,30´u gördü

Dolar yeniden 6,30´u gördü

Dün Hazine ve Maliye Bakani Berat Albayrak'in yabanci yatirimciya verdigi mesajlar sonrasi 5,70'in altina kadar gerileyen dolar/TL, bugün yükseldi.

Dolar yeniden 6 liranin üzerine çikti. Kur 6,35'e kadar yükselmesi sonrasinda 6,05'in üzerinde dalgalaniyor.

Euro/TL de 7 lira civarinda seyrediyor.
Uzmanlar, Bankacilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasi'nin (TCMB) attigi adimlarin, Türk lirasina spekülatif ataklari sinirladigini belirterek, dün Hazine ve Maliye Bakani Berat Albayrak'in yabanci yatirimcilarla gerçeklestirdigi telekonferanstaki mesajlarin da Türk lirasini destekledigini vurguladi. Kurda dün görülen gevseme bugün yerini yine yükselise birakti.

Uzmanlar, piyasalar kapandiktan sonra açiklanmasi beklenen kredi derecelendirme kurulusu S&P'nin Türkiye degerlendirmesi ve ABD ile diplomatik haber akisinin yatirimcilarin odaginda olacagini kaydetti
Kaynak: NTV

Içerik Hakkinda Yazilmis Yorumlar

  1. Bu içerik hakkinda henüz yorum yazilmamis. Dolar yeniden 6,30´u gördü baslikli bu içerige ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen asagidaki formu kullanarak düsüncelerinizi bizimle paylasin.

Yorum Ekleyin

Dolar yeniden 6,30´u gördü baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *